#YOURMOOF: KUBA NAJMAN

Kuba v celé jeho kráse :)

Na našem blogu dnes poprvé krátký rozhovor ze série #yourmoof, kde se *ptáme* našich oblíbených sportovců, hudebních interpretů a jinak úspěšných kamošů na jejich rozhodující životní "moof".

Fotil: Jara Moravec

Prvním z dotazovaných je náš kamarád, liberecký rodák a nesmrtelný milovník bmx - Kuba Najman. Kuba za svou patnáctiletou kariéru stihl objet tisíce spotů, desítky měst a jezdit na všech možnejch i nemožnejch místech po celým světě. Posledních deset let patří mezi přední české bmx jezdce, dělá instuktora na letním ROCK BMX CAMPU ve Stráži pod Ralskem, dlouhodobě spolupracuje se značkou Emerica a se svojí Moustache Crew se snaží inspirovat ostaní bmx jezdce. Mezi jeho největší úspěchy patří například první místo v kategorii BEST TRICK na MČR 2010 v Pardubicích.

Fotil: Tomáš Kondelka

#YOURMOOF:

Redakce Moof: Ahoj Kubo, tak jakej byl ten tvůj rozhodující životní "moof"?

Kuba: Životní “moof” pro mě bylo samozřejmě rozhodnutí naplno se věnovat ježdění na bmx. Přesně ten okamžik, kdy jsem si šel za svým snem a to navzdory jakýmukoliv rodinnýmu přesvědčení o tom co mám a nemám v životě dělat. Svět bmx mi dal obří nadhled, otevřenou mysl, skvělou partu, samostatnost, schopnost se obětovat a taky umět s radostí příjímat bolest. To kým jsme dělaj lidi okolo nás, ale jaký lidi okolo sebe budeme mít ovlivníme právě tím, co chceme a co budeme dělat. Já chtěl v patnácti jezdit na bmx, teď mi bude třicet a chci to ještě víc!

Fotil: Jiří Fibiger

Fotil: Jara Moravec